خودروسازان ملزم به پیش‌فروش با قیمت مصوب سازمان حمایت شدند

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، محسن صالحی نیا در پاسخ به این سوال که آیا براساس آئین نامه فروش خودرو، الزامی برای تعیین و اعلام قیمت نهایی محصول قبل از پیش فروش آن وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: براساس این آئین نامه، پیش فروش یک خودرو باید براساس زمان تحویل، سود مشارکت و قیمت مصوب سازمان حمایت انجام شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در زمان پیش فروش، نباید قیمت نهایی خودرو به خریداران اعلام شود، تصریح کرد: خودرویی که پیش فروش می شود اگر دارای قیمت مصوب باشد، آن نرخ زمان پیش فروش اعلام خواهد شد و خودروساز باید قیمت مصوب را از سازمان حمایت اخذ کرده باشند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا طبق آئین نامه فروش خودرو، خریدار این حق را ندارد که بداند خودرو را در نهایت با چه قیمتی تحویل خواهد گرفت؟ اظهار کرد: در آئین نامه فروش خودرو آمده که محصول باید با قیمت مصوب پیش فروش شود. در آئین نامه فروش، به صراحت عنوان شده که پیش فروش خودرو باید با قیمت مصوب سازمان حمایت انجام شود.
http://www.asrekhodro.com/News/17193

توقیف روزانه ۸۰۰ خودرو در پایتخت
شش سال پیش در چنین روزی رئیس سابق پلیس راهور تهران با اعلام اینکه روزانه ۸۰۰ خودرو در تهران توقیف می شوند، گفت: گشت شکار و گروه ضربت موتورسوار به زودی در بزرگراههای سطح شهر راه اندازی می شوند.
سردار حسین رحیمی از توقیف روزانه ۸۰۰ خودرو در پایتخت خبر داد و تاکید کرد: روزانه به صورت میانگین ۶۵۰ تا ۷۰۰ دستگاه موتورسیکلت توقیف و راهی پارکینگ می شوند .البته ما با توقیف به دنبال تلنگر زدن به رانندگان هستیم . روزانه ۱۲۰۰ خودروی جدید وارد شهر تهران می شوند که باعث افزایش ترافیک خواهد شد در سال گذشته میانگین سرعت خودروها در پایتخت ۷ تا ۱۰ درصد افزایش یافت.
وی با اشاره به اینکه ۱۴۶ نفر در سال گذشته نسبت به سال ۸۹ در تصادفات شهر تهران کشته شده اند گفت: تهران رتبه اول کشور را در کاهش تلفات رانندگی دارد. ضمن اینکه اجرای خوب قانون جدید راهنمایی و رانندگی در کشور مرهون اجرای خوب آن در تهران است.
وی ادامه داد: شعار امسال ما بهبود رفتار ترافیکی و هوشمند سازی معابر است و به همین منظور ۸۰ هزار راننده تاکسی امسال در پایتخت آموزش می بینند. ضمن اینکه آموزش به عابر، رانندگان و راکبان در دستور کار ما قرار دارد. البته رانندگان نمونه نیز هر هفته معرفی و تشویق می شوند.
به گفته رئیس پلیس راهور تهران رانندگانی که مرتکب تخلف شده و خودروی آن ها توقیف می شود باید قبل از ترخیص خودرو حتما در کلاس های آموزشی شرکت کنند.
رحیمی از هوشمند سازی ۱۲ تقاطع پایتخت خبر داد و افزود: ارسال جریمه های آزمایشی دوربین های ثبت تخلف چهارراهها و تقاطع ها آغاز شده است و طی شش ماهه نخست امسال ۹۰ تقاطع به دوربین های ثبت تخلف تجهیز می شوند. همچنین توقف روی خط عابر پیاده جریمه ۲۰ هزارتومانی و عبور از چراغ قرمز جریمه ۱۰۰ هزار تومانی و ۵ نمره منفی برای رانندگان متخلف به همراه دارد ضمن اینکه برای نخستین بار دوربین های ثبت تخلف عدم حرکت بین خطوط به زودی در بزرگراه همت نصب می شود.
http://www.asrekhodro.com/News/17205
سوخت یورو ۴ از اواخر خرداد می آید
شش سال پیش در چنین روزی رئیس سابق مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست کشور از توزیع گسترده سوخت یورو ۴ از اواخر خردادماه امسال خبر داد.
سید امیر فاتح وحدتی در رابطه با روند اجرای طرح جامع آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست تمامی خودروهای تولید داخل باید با استاندارد آلایندگی یورو ۴ و خودروهای وارداتی با استاندارد یورو ۵ و موتورسیکت ها نیز از اول مهرماه با استاندارد یورو ۳ تولید شوند.
وی با بیان اینکه در این راستا براساس برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهرها وزارت صنایع موظف شده است که استاندارد یورو ۴ را برای همه خودروهای داخلی اجرا کند، تصریح کرد: حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری باید همه خودروها بر اساس استاندارد یورو ۴ وارد بازار شوند.
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست کشور همچنین در مورد عرضه سوخت استاندارد نیز گفت: وزارت نفت نیز براساس همان برنامه مکلف شده است سوخت استاندارد یورو ۴ را از ابتدای سال توزیع کنند که در این راستا مقداری سوخت قبل از سال در هفته هوای پاک سال گذشته توزیع شد.

http://www.asrekhodro.com/News/17213

دانلود با کیفیت

عصر خودرو
خودروسازان ملزم به پیش‌فروش با قیمت مصوب سازمان حمایت شدند
http://www.asrekhodro.com/Home/News/136243

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*