ایمن‌سازی ۵۰۰ نقطه پر تصادف تا پایان سال

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهران قربانی عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عامل انسانی را یکی از اصلی‌ترین دلایل تصادفات در جاده‌ها دانست و گفت: متأسفانه اشتباهات، تخلفات رانندگان و ناایمن بودن برخی از نقاط جاده‌ها را به مناطق پر حادثه تبدیل کرده است‌.

وی ادامه داد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تمرکز خود را برای شناسایی و اصلاح این نقاط به کار گرفته، اما امکان حذف کامل تصادفات در هیچ نقطه‌ای از کشور امکان‌پذیر نیست.

نماینده سازمان راهداری در ایمن‌سازی جاده‌ها، از شناسایی و برطرف کردن بسیاری از نقاط پر تصادف در جاده‌ها خبر داد و گفت: در یک دوره سه ساله آمار و اطلاعات تصادفات گردآوری شده و همواره به دلیل تخلفات بیشتر رانندگان حوادث رانندگی وجود داشته است.

قربانی اظهار کرد: تصادفات در هر نقطه‌ای از شبکه راه‌ها قابل وقوع است و تنها در یک بخش متمرکز نشده است، بنابراین ما می‌توانیم با استفاده از ابزارهای نوین نقاط پر تصادف را شناسایی و اصلاح کنیم.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: همواره ۲۰ درصد از تصادفات در نقاط پر خطر اتفاق افتاده و مابقی در نقاط دیگر رخ می‌دهد در نتیجه بیشترین تمرکز هم اکنون برای اصلاح این نقاط بوده است.

وی از شناسایی هزار و ۵۸۰ نقطه پر تصادف خبر داد و گفت: در خصوص تمامی این نقاط اقدامات ایمنی از جمله نصب علایم ضروری صورت گرفته است.

نماینده سازمان راهداری در ایمن‌سازی جاده‌ها یادآور شد: در تمامی استان‌ها جلسات مختلف برای ایمن‌سازی نقاط پر تصادف برگزار شده و ایمن‌سازی این نقاط به مشاوران خبره و متخصصان واگذار شده تا با تغییرات هندسی بتوانیم میزان تصادفات را کاهش دهیم.

قربانی توضیح داد: هم اکنون ایمن‌سازی ۵۰۰ نقطه پر تصادف در دستور کار سازمان راهداری قرار گرفته که توسط مهندسان مشاور تا پایان امسال انجام می‌شود.

دانلود با کیفیت

عصر خودرو
ایمن‌سازی ۵۰۰ نقطه پر تصادف تا پایان سال
http://www.asrekhodro.com/Home/News/144477

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*