شرایط و ضوابط قرارداد

شرایط خودروهای  اجاره ایی  ( بدون راننده ) در ایران چیست ؟


شرایط دریافت اجاره خودرو بدون راننده  ایران

یک فقره چک به مبلغ خودرو برای ایرانیان مقیم ایران

شرایط اجاره خودرو برای ایرانیان مقیم خارج

فقط پاسپورت می باشد .

شرایط اجاره ماشین برای خارجیان و گردشگران خارجی در ایران

کپی مدارک ورود از جمله ویزا و پاسپورت و گواهینامه کشور خودشان 

شرایط و ضوابط قرارداد

شما با تایید این برگ اجاره خودرو ، قرارداد اجاره خودرو ، موافقت خود را با کلیه شرایط و ضوابط مندرج در این صفحه اعلام مینمائید

شرایط اجاره خودرو و مستاجر

مستاجر اعلام نمود که در زمان اجاره خودرو ادارای گواهینامه معتبر و متناسب با کلاس خودروی درخواست شده میباشد و موجر هیچگونه مسئولیتی در قبال اظهارات خلاف واقع مستاجر ندارد.

در صورت تحویل خودرو در یک ایستگاه و عودت آن در ایستگاه دیگر هزینه یکطرفه طبق تعرفه شرکت از مستاجر دریافت میشود.

پس از اتمام مدت اجاره و عدم تحویل خودرو از سوی مستاجر ، موجر موضوع را به عنوان خیانت در امانت تلقی و مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضائی و انتظامی ضمن اعلام شکایت خیانت در امنیت، خواستار توقیف خودرو گردد

توضیح اینکه پس از انقضاء مدت اجاره، مستاجر ضامن هرگونه نقص و عیب و خسارت ناشی از عدم اجرای مفاد قرارداد و عدم استرداد خودرو می باشد ( شرط ضمان بدون تقصیر و تعدی و تفریط و تبدیل ید ضمانی به ید امانی)

نحوه استفاده از خودروهای الو رنت

مستاجر در زمان استفاده از خودرو موظف به رعایت سرعت مجاز بوده و در صورت دریافت گزارش سرعت بیش از 140 کیلومتر در ساعت علاوه بر پرداخت جرائم رانندگی، تا 25% مبلغ قرارداد به عنوان استفاده نادرست از خودرو از وی جریمه دریافت خوهد شد.

خودروی مذکور صرفا جهت استفاده در مسیر های مجاز می باشد و هرگوه استفاده و رانندگی در مسیر های غیر مجاز از جمله خاکی، صحرائی ، سنگی ، off road  و ... مطلقا ممنوع میباشد.

در غیر این صورت مستاجر مکلف به پرداخت معادل 50% مبلغ قرارداد به عنوان جریمه تخلف از شرط و همچنین خسارات احتمالی وارده به موجر میباشد . عدم رعایت مراتب فوق موجب لغو پوشش بیمه ها نیز می گردد.

 

تمدید قرارداد

درصورت تمایل به تمدید مدت اجاره، مستاجر مکلف است ضمن مراجعه حضوری به محل موجر نسبت به تمدید اجاره و تنظیم متمم قرارداد اقدام نموده و موظف است ظرف مدت 24 ساعت نسبت به پرداخت اجاره بهای روز های اضافی اقدام نماید. درغیر صورت مشمول پرداخت 15% جریمه تاخیر خواهد شد.

در صورتی که مستاجر پس از انعقاد قرارداد اجاره و اخذ خودرو به دلیلی قصد داشت زودتر از مدت اجاره نسبت به استرداد خودرو اقدام نماید،

مبنای محاسبه اجاره بها بر اساس جدول قیمت ها در بازه زمانی جدید محاسبه و مشمول افزایش قیمت اجاره خودرو خواهد گردید.

استرداد خودرو

مستاجر می بایست خودرو را در همان شرایطی که تحویل گرفته بدون عیب و نقص و در زمان مقرر عودت نماید.

چنانچه هنگام عودت، خودرو در شرایط مناسبی از نظر پاکیزگی نباشد، مستاجر موظف به پرداخت هزینه کارواش میباشد. 

خودرو با برگه تحویل و استرداد به مشتری تحویل شده و مستاجر موظف به بررسی دقیق وضعیت خودرو(خط و خشهای موجود، وضعیت سوخت و کیلومتر) میباشد. ملاک بررسی وضعیت خودرو هنگام عودت، فرم امضا شده مشتری بوده و هیچگونه اعتراضی در مورد آسیبهای جزئی یا شکستگی شیشه و غیره پذیرفته نمیشود.

تسویه حساب به صورت آنی

مستاجر موظف است پس از عودت خودرو نسبت به تسویه حساب نهایی و دریافت ضمانت عودت خودرو اقدام نماید. در صورتی که تسویه حساب تا 48 ساعت پس از عودت خودرو انجام نشود، موجر میتواند بدون مراجعه به مستاجر نسبت به استیفاء طلب خود با استفاده از اسناد ضمانت اقدام نموده و مستاجر حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت و همچنین متعهد به پرداخت کلیه هزینهای احتمالی وصول مطالبات میباشد. د صورتیکه اجاره بها پرداخت نشود و یا چک اجاره بها نزد بانک عامل وصول نشود، موجر میتواند قبل از پایان مدت اجاره جهت استرداد خودرو اقدام نماید.

حوادث و سوانح(سرقت)

درصورت وقوع هرگونه حادثه و یا تصادف به هنگام انتفاع، مستاجر مکلف است ضمن اعلام به پلیس و اخذ گزارش پلیس و انجام اقدامات قانونی، مراتب را سریعا به موجر اطلاع دهد؛ لازم به ذکر است استفاده از پوشش بیمه منوط به رعایت مراتب فوق میباشد.

در صورت سرقت خودرو و یا تصادف خودرو که منجر به توقف وسیله نقلیه جهت تعمیرات و یا امور اداری در زمان اجاره گردد، اجاره بهای کامل محاسبه و پس از پایان مدت اجاره و توقف بیش از 10 روز، مستاجر متعهد است میزان 50% اجاره بهای روزانه را به ازای هر روز توقف، به عنوان خسارت، در حق موجر پرداخت نماید.

جرائم رانندگی رانندگی

مستاجر متعهد می شود مبلغ ودیعه جرائم رانندگی مندرج در قرارداد را در زمان عقد قرارداد پرداخت نماید. با کسر مبلغ جرائم رانندگی از ودیعه مذکور طی 60 روز کاری، مبلغ باقیمانده پس از مدت فوق الذکر به شماره حساب بانکی اعلام شده توسط مستاجر واریز می گردد. تاخیر حاصل از عدم ارائه اطلاعات حساب بانکی کامل و صحیح در زمان عقد قرارداد به عهده مستاجر میباشد.

مستاجر متعهد میشود در مدت انتفاع راسا از پرداخت قبوض اخطاریه راهنمایی و رانندگی(جریمه) خودداری و مبلغ کل جریمه به همراه قبوض را به شرکت تحویل نماید تا از اقدامات موازی جلوگیری شود. همچنین مبلغ 10% از کل جریمه راهنمایی و رانندگی را به عنوان هزینه خدمات (پرداخت و اخذ تسویه حساب)  از مستاجر دریافت می شود...

موجر مجاز است در صورت خودداری مستاجر از پرداخت جرائم رانندگی نسبت به وصول مطالبات از ضمانت مربوطه اقدام نموده و مستاجر حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت. همچین مستاجر متعهد به پرداخت کلیه هزینه های احتمالی وصول مطالبات میباشد.

تعمیرات

مستاجر مجاز به انجام تعمیرات خودرو و یا سرویسهای دوره ای نبوده و کلیه اقدامات تعمیر و نگهداری و بازدید و سرویس به عهده موجر میباشد. ضمنا در صورت عدم دسترسی موجر به خودرو جهت انجام تعمیرات و سرویس، مستاجر موظف است بمحض اعلام موجر در مدت ارتفاع ، نسبت به انجام تعمیرات و سرویس اقدام نماید. بدیهی است هزینه ها با ارائه فاکتور مورد تائید محاسبه و پرداخت میگردد.

در قرارداد های بلند مدت مستاجر موظف است هر 20 روز خودرو را جهت بازدید و سرویس به مدت یک روز در اختیار مستاجر قرار دهد در غیر این صورت ضامن جبران خسارتهای احتمالی عدم سرویس به موقع خوهد بود.

شرایط و مقررات بیمه ها و پوشش های خودرو های الو رنت کار ایران یوروپکار سابق

نفرات: دیه تا سقف مندرج در متن بیمه نامه ناشی از حادثه توسط خودو شامل: سرنشینان خودرو و خودروی سایرین و عابرین

خودرو های سایرین: خسارت وارده به خودروهای سایرین که در حادثه غیر مقصر باشند.

خسارت کلی: سرقت خودرو و یا خسارتی که بیش از 70% ارزش خودرو در حادثه صدمه ببیند

ملاک تشخیص خسارت کلی نظر کارشناس رسمی شرکت بیمه گر میباشد

(هیچکدام از بیمه های زیر خسارت کلی را پوشش نمیدهد)

باتوجه به قوانین جدید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مود بیمه های شخص ثالث، درصورتی که مستاجر در حادثه مقصر نباشد و بیمه شخص ثالث مقصر خسارت را پوشش ندهد، فرانشیز بیمه بدنه استفاده شده برای جبران خسارت خودرو مورد اجاره به عهده مستاجر میباشد.

بیمه بدنه استفاده شده برای جبران خساررت خودرو مورد اجاره به عهده مستاجر میباشد.

پوشش بیمه در صورتیکه مستاجر مقصر باشد به شرح جدول زیر میباشد.

 کیلومتر ازاد اجاره خودرو یورپکار الورنت

 حداقل زمان اجاره و مسافت مجاز (300)

-حداقل زمان اجاره خودرو یک روز(24ساعت) می باشد.

-مسافت مجاز رانندگی در هر  روز 300 کیلومتر تعیین شده، چنانچه مشتری بیش از این مقدار مسافت را طی نماید ملزم به پرداخت مبلغ اعلام شده در قرارداد اضافه بر اجاره بها خواهد بود.

 راننده خودرو اجاره ایی

-راننده خودرو برای خودروهای تا گروه استاندارد  باید حداقل 21 سال و برای سایر گروهها 23 سال تمام سن داشته باشد.

-راننده باید دارای گواهینامه معتبر رانندگی که حداقل یکسال از صدور آن گذشته باشد.

ودیعه جرائم رانندگی

-راننده باید هنگام عقد قرارداد مبلغی را به عنوان ضمانت پرداخت جرائم احتمالی رانندگی بصورت نقد پرداخت نماید. این مبلغ در صورت عدم وجود جریمه 75 روز پس از پایان قرارداد مسترد میگردد. لذا اطلاعات حساب بانکی خود را همراه داشته باشید. ضمنا" 10% مبلغ جرائم رانندگی به عنوان کارمزد از ودیعه جریمه کسر میگردد.

بیمه های بدنه و شخص ثالث برای خودروهای اجاره ایی

-کلیه خودروها مطابق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران دارای بیمه شخص ثالث و بدنه میباشند. اجاره بهای خودرو با احتساب این نوع بیمه ها است ولی فرانشیز به عهده مشتری می باشد. این امکان به مشتریان داده میشود که جهت کاهش ریسک خسارت تصادفات پوشش های تکمیلی شخص ثالث و بدنه را بطور جداگانه خریداری نمایند. هزینه های مربوط به بیمه های تکمیلی هنگام عقد قرارداد به مشتریان اطلاع داده میشود. همچنین نرخ های مذکور در سایت شرکت نیز قابل رویت است.

 

هزینه سوخت:

-پرداخت هزینه سوخت با مشتری میباشد. یوروپکار سعی مینماید خودروها را با باک بنزین پر تحویل دهد. چنانچه میزان سوخت هنگام استرداد کمتر از زمان تحویل خودرو باشد مشتری ملزم به پرداخت میزان 20% بالاتر از نرخ مصوب به ازای هر لیتر بنزین میباشد.

تجهیزات اضافه:

-چنانچه در هنگام درخواست تجهیزات اضافی شامل (نویگیشن، صندلی کودک، زنجیر چرخ و سایر موارد در لیست) درخواست گردد، در اختیار مشتری قرار میگیرد.

سایر خدمات: لیست قیمت

-تحویل و استرداد درمحل ایستگاه : رایگان

-تحویل یا استرداد در خارج از ایستگاه در محدوده شهر برای انواع خودرو

-تحویل یا استرداد در محدوده خارج از شهر

-تحویل یا استرداد در خارج از ساعات اداری

ایرانیان عزیز مقیم خارج از کشور نیازی به چک و ودیعه نقدی نیست چون ما قبلا نماینده رسمی یوروپکار اینترنشنال بوده ایم 

شرایط آسان برای اجاره خودرو  الو رنت

کرایه ماشین در اصفهان  09136123232

یک پیام به شماره فوق در واتس آپ ارسال کنید لطفا تا لیست خودرو ها ارسال گردد

شرکت بین المللی الو رنت ایران
info@rent32.ir 031 - 32 32 32 32